قالب وردپرس

نظارت لحظه‌ای پلیس ازسامانه سپهتن

نظارت لحظه‌ای پلیس با بهره برداری از سامانه سپهتن، بر رفتار رانندگان امکان پذیر شد.

سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای «سپهتن» با حضور فرمانده ناجا، رئیس پلیس راهور ناجا و وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش سامانه «سپهتن» با نصب در درون خودروهای حمل و نقل عمومی جاده‌ای و از طریق سیم کارت، تمام اطلاعات تعریف شده خودرو شامل سرعت، مشخصات گواهینامه راننده و سایر اطلاعات لازم را به طور مداوم به مرکز ارسال می‌کند.

همچنین در این سامانه دستگاهی تعریف شده که می‌تواند به مجرد نزدیک شدن اتوبوس‌ها به پاسگاه‌های پلیس راه، اطلاعات مذکور را به پاسگاه منتقل کرده تا توسط اپراتورهای پلیس مورد ارزیابی قرار گیرد.

به دنبال بهره مندی از این سامانه، پایش لحظه‌ای هوشمند، ایجاد بانک اطلاعاتی ناوگان، قابلیت رهگیری دقیق خودروها و محموله‌های قاچاق، سرقتی و مشکوک و همچنین حذف ارتباطات غیرضروری چهره به چهره با رانندگان و انجام کنترل بدون اغماض و سلیقه امکان پذیر می‌شود.

بر اساس این گزارش در حاشیه بهره برداری از این پروژه، ساختمان جدید پلیس راه گرمسار نیز افتتاح شد.به گزارش تسنیم، این سامانه پیش از این در محورهای تهران مشهد، تهران اصفهان شیراز، تهران آذربایجان شرقی و غربی و تهران خوزستان به صورت آزمایشی اجرایی شده بود.

سردار حمیدی رییس پلیس راه ناجا نیز اشاره به اینکه تمامی حرکات رانندگان شامل تخلفات ترافیکی، سرعت ها و توقف‌های غیر ضروری مدارک و سوابق راننده، سوابق خودرو،‌معاینه فنی،‌ کارت سلامت راننده، بیمه و… در سامانه جدید به صورت لحظه‌ای قابل کنترل است گفت: در عین حال با حذف توقف اتوبوس‌ها در جلوی پاسگاه‌های پلیس راه توقفگاه‌های مناسبی در طول مسیر برای توقف این دسته از وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است تا مسافران بتوانند در آنها رفع خستگی داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *